پرده برقی چیست؟ چرا باید از پرده برقی استفاده کنیم؟

تصویری از یک پرده برقی نصب شده

 

اگر تا چند سال پیش از خانه هوشمند و یا کنترلی کردن وسایل منزل صحبت می کردیم، قطعا به نظرمان خیالبافی بود.
اما امروزه امکان سیستماتیک کردن خیلی از لوازم منزل وجود دارد و پرده برقی یکی از آنها است. لوازم بسیار زیادی در این خصوص تولید و استفاده می شود. به عنوان مثال دستگیره هوشمند یا سیستم روشنایی هوشمند و … .

تصویری از یک پرده برقی نصب شده

پرده های برقی نسل جدیدی از پرده می باشد که راحتی بیشتر را برای شما به ارمغان می آورد.

پرده برقی چیست؟

پرده برقی در اصل همان پرده های معمولی ای موجود در بازار می باشد با این تفاوت که به جای دست توسط یک ریموت کنترل، باز و بسته می شود.

اجزا و نحوه کار پرده برقی

پرده برقی شامل سیستم کنترل، موتور برق، ریل و متعلقات آن می باشد.
ریل به موتور متصل شده و سیستم کنترل سنسورهایی جهت تشخیص سیگنال ارسال می کند، موتور از طریق ریموت فرمان میگیرد تا پرده ها را باز، بسته یا متوقف کند.
پردهای برقی متناسب با انواع سبک ها و اندازه های مختلف پنجره طراحی می شوند و‌ هنگام نصب شما انتخاب می کنید پرده از کدام سمت (وسط، بالا، چپ، راست) جمع شود.

اگرچه بیشتر عملکردهای پرده باریموت قابل کنترل است، اما شما می توانید پردهای خود را با خرید جداگانه ی SWCtrl-DC و با موبایل و از طریق google home یا Alexa هوشمندتر کنید.
همچنین اگر خانه ی شما به سیستم هوشمند مجهز است، پردهای برقی توسط سیستم یا موبایل قابل برنامه ریزی و از راه دور قابل اجرا است.

ظاهر پرده برقی

موتور پس از نصب در پردهای برقی پشت پرده ها، یا کتیبه پنهان شده و شما نگرانی ای به لحاظ ظاهر نامرتب و ناخوشایند نخواهید داشت.

کیفیت و دوام پرده برقی:

انواع مختلفی از ریل و موتور برای پرده برقی در بازار موجود است. هر چه انتخاب شما هوشمندانه تر و هماهنگ تر با نوع و اندازه ی پرده تان باشد، دوام آن نیز بیشتر می باشد
اما فراموش نکنید که پرده برقی نیز همانند بسیاری از وسایل الکترونیکی، طول عمری دارد.
در این مورد حتما با متخصص این حرفه مشورت کنید، تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

قیمت پرده برقی

مانند همه ی محصولات موجود در بازار ، قیمت یک کالا همیشه متناسب با کیفیت آن نیست.
برندهای جدیدوردهای برقی اغلب محصولاتی با کیفیتی یکسان بابرندهای قدیمی تر و معرف تر ، اما با قیمتی پایین تر به بازار عرضه می کنند.
با این حال ارزش و راحتی ای که پرده برقی برای شما به همراه دارد، هماهنگ با مبلغی است که شما پرداخت می کنید و هر چه هوشمندی پرده شما بیشتر باشد، قیمت پرده نیز افزایش می یابد.

نصب پرده برقی

تمامی لوازم جانبی مورد نیاز جهت نصب از طریق فروشنده ی آن در اختیارتان قرار می گیرد و شما نیاز به یک نصاب خوب دارید تا بتواند در مدت زمان بسیار کوتاهی ، آن را برای شما نصب کند.

یکی از نگرانی هایی که درباره پردهای برقی وجود دارد، طریقه ی استفاده از آن هنگام قطع شدن برق منزل است.
در این زمان شما به صورت دستی و مشابه سابق می توانید پرده را حرکت بدهید، چون در زمان نصب ملزومات لازم برای پرده سنتی نیز لحاظ شده است.

مزایا پرده برقی:

شاید در ابتدا تصور شود که پرده برقی صرفا یک پرده لوکس می باشد که برای مدتی مد شده است، اما اینطور نیست و با گذشت زمان و درک ویژگی های مثبت پرده برقی، این محصول محبوبیت بیشتری در بین خانواده های ایرانی پیدا کرده.
ما نیز در اینجا برای آشنایی بیشتر شما به مهمترین مزایا پرده برقی اشاره می کنیم.

مهمترین مزیت پرده برقی فراهم آوردن راحتی برای ساکنین منزل می باشد.
شما از رختخواب خود، از طبقه ی بالای منزل، میتوانید پرده را باز و بسته کنید.
این مورد برای افراد سالمند و کسانی که معلولیت کم تحرکی یا بی تحرکی دارند بسیار کمک کننده است.

همچنین می توانید ساعات مشخصی برای باز و بسته شدن پرده ها تنظیم کنید، بطور مثال هر روز ساعت ۸ صبح پرده ی اتاقتان باز شود.

از دیگر ویژگی های مهم پرده برقی، باز و بسته کردن آن بدون به هم ریختگی وسایل منزلتان می باشد و دیگر نیاز ندارید دستتان را به زور به نخ های پرده برسانید.

برای پنجره های بزرگ، کنار زدن پرده کار سخت تری به نظر می رسد، همچنین ممکن است پس از بستن پرده، چین های پرده نامرتب شوند.
به کمک پرده های برقی دیگر چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

به خانه ی شما ظاهر لوکس تری می بخشد.

و آخرین ویژگی پرده برقی اینست که اگر روزی قصد فروش منزلتان را داشتید، داشتن پرده اتومات ارزش و قیمت فروش ملک شما را افزایش می دهد.

تعویض پردهای سنتی با پرده برقی

همان طور که گفتیم پردهای برقی با انواع پنجره ها، در اندازه های مختلف، و هر جنسی از پرده قابل اجرا است.

و اگر تا اینجای کار، تصور شما از پرده برقی دلچسب بوده و دلتان یک پرده اتومات خواسته، اما به این دلیل که پرده های فعلیتان را دوست دارید یا مدت کمی است که خریداری کرده اید و قصد تعویض آن را ندارید، فکر می کنید داشتن پرده برقی براییتان فعلا امکان پذیر نیست، میتوانم این خبر خوب را به شما بدهم که شما همین الان با پرداخت هزینه ی پایین و خرید تجهیزات نصب که شامل موتور و ریل مخصوص پرده برقی می باشد، می توانید پردهای سنتی خود را به یک پرده هوشمند تبدیل کنید و آسایش و راحتی را برای خودتان و خانواده تان به ارمغان بیاورید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *