قیمت قالیشویی در سال 1400

قیمت قالیشویی در سال 1400

اگر شما هم برای شستن فرش از خدمات قالیشویی استفاده می‌کنید، احتمالاً می‌دانید که هر سال قیمت قالیشویی و شروع سال جدید تغییر می‌کند. کلیه قالیشویی‌هایی که زیر نظر اتحادیه قالیشویان فعالیت می‌کنند، به منظور برآورد هزینه شستشوی فرش و قالی از قیمت‌های اعلام شده توسط اتحادیه پیروی می‌کنند. هر قالیشویی که بدون در نظر گرفتن قیمت‌های اتحادیه از مشتریان مبلغ اضافه کاری دریافت کند و هیچ خدمات جانبی دیگری در کنار خدمات اصلی به مشتری ارائه ندهد، به عنوان متخلف شناخته می‌شود و شما می‌توانید این موضوع را به اتحادیه قالیشویان گزارش دهید. اما نحوه محاسبه قیمت قالیشویی چگونه است و چه عواملی بر نرخ قالیشویی تأثیر می‌گذارند؟ در این مقاله می‌توانید با هر آن چیزی که لازم است درباره نرخ و تعرفه قالیشویی در تهران بدانید آشنا شوید پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

نحوه محاسبه قیمت شستشوی فرش

هر ساله قبل از آغاز سال جدید قیمت قالیشویی توسط اتحادیه قالیشویان با توجه به نرخ تورم و هزینه‌های دخیل در فرایند شستشوی فرش و قالی مشخص می‌شود. اتحادیه قالیشویی تهران معمولاً با در نظر گرفتن نرخ تورم با احتساب مواد اولیه به کار رفته در شستشوی فرش و قالی و کلیه خدمات قالیشویی هزینه‌ها را به صورت کلی مشخص می‌کنند. سپس کلیه قالیشویی‌های معتبر باید طبق همین قیمت‌ها، هزینه خدمات را از مشتریان دریافت کنند. معمولاً کسانی که توسط اتحادیه قالیشویان اعلام می‌شود هزینه‌های پایه خدمات هستند. در واقع میزان قیمت قالیشویی بر حسب متر مربع تعیین می‌شود. سپس با در نظر گرفتن نوع و جنس فرش و همچنین هزینه‌های جانبی هزینه نهایی خدمات قالیشویی تعیین می‌شود. با این حساب مثلاً اگر هزینه شستشوی فرش ماشینی متری ۱۶ هزار تومان باشد، این قیمت در متراژ فرش ضرب می‌شود و قیمت نهایی مشخص می‌گردد.

عوامل مؤثر بر نرخ قالیشویی

به طور معمول قیمت قالیشویی با توجه به عوامل متعددی تعیین می‌شود. در ادامه می‌توانید با مهم‌ترین عوامل مؤثر بر نرخ قالیشویی آشنا شوید.

نرخ قالیشویی در تهران بر اساس متراژ فرش

همانطور که گفته شد نرخ قالیشویی با توجه به متراژ فرش محاسبه می‌شود. در واقع هزینه هر متر از خدمات قالیشویی توسط اتحادیه قالیشویان تعیین می‌گردد. سپس این نرخ در متراژ فرش و قالی ضرب می‌شود و هزینه نهایی شستشوی فرش و قالی مشخص می‌گردد. معمولاً نرخ پایه خدمات قالیشویی توسط اتحادیه مشخص می‌شود و با در نظر گرفتن این مبلغ شما به راحتی می‌توانید هزینه شستشوی فرش و قالی و یا ترمیم و رفوگری فرش را توسط قالیشویی حساب کنید.

قیمت قالیشویی بر اساس جنس فرش

موضوع دیگری که بر قیمت قالیشویی تأثیر می‌گذارد، تراکم و جنس فرش است. هرچقدر تراکم فرش بیشتر باشد، شستن آن دشوارتر خواهد بود. معمولاً قالیشویی‌های معتبر برای تعیین نرخ شستشوی فرش و قالی جنس و نوع الیاف فرش را نیز مد نظر قرار می‌دهند. به علاوه شستشوی فرش‌های دستبافت به دقت و توجه بیشتری نسبت به فرش‌های ماشینی احتیاج دارد؛ از همین رو قیمت شستن فرش دستباف نسبت به فرش ماشینی بیشتر است.

قیمت قالیشویی براساس جنس فرش

هزینه متفاوت شستشوی فرش‌های نفیس

شستن فرش‌های دستباف نیاز به دقت و توجه بیشتری نسبت به فرش‌های ماشینی دارد. در این میان شست و شوی فرش‌های نفیس و ارزشمند باید به شیوه خاص و با استفاده از مواد شوینده مخصوص انجام شود. از آن جایی که بافت فرش‌های دستباف نفیس بسیار حساس و ظریف است، از همین رو شستن این فرش‌ها زیر نظر متخصص و به روشی خواص انجام می‌شود. ما در مقاله انتخاب بهترین قالیشویی در تهران، به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید به راحتی یک قالیشویی معتبر با نیروی متخصص را انتخاب کنید.

تعرفه قالیشویی با توجه به نحوه شستشوی فرش

معمولاً فرش و قالی‌ها در قالیشویی به سه شیوه مختلف دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک شستشو می‌شوند. بهترین قالیشویی ها به قالیشویی‌های خطاب می‌شود که برای شستن فرش و قالی است تجهیزات مدرن و پیشرفته استفاده می‌کنند. هر چقدر ماشین آلاتی که در قالیشویی استفاده می‌شود مجهزتر و به روز تر باشند، فرایند شستشو نیز ساده‌تر باکیفیت بالاتری انجام می‌شود. جالب است بدانید که هنوز هم برخی از قالیشویی ها برای شستن فرش و قالی از سیستم شستشوی دستی استفاده می‌کنند که این موضوع به طور مستقیم روی کیفیت شستشوی فرش‌ها تأثیر می‌گذارد. اما باید بدانید که قیمت شستشوی فرش و قالی با استفاده از ماشین آلات تمام اتوماتیک بسیار به صرفه‌تر و مناسب‌تر از شستن فرش و قالی به صورت دستی می‌باشد.

قیمت قالیشویی بر اساس شوینده مورد استفاده

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند بر قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۰ تأثیر بگذارد، کیفیت شوینده می‌باشد. هر چقدر کیفیت شوینده و موادی که در قالیشویی استفاده می‌شود بالاتر باشد، فرش و قالی باکیفیت بیشتری شسته می‌شوند. از طرف دیگر استفاده از شوینده‌های بی کیفیت می‌تواند موجب آسیب به تار و پود فرش شود و ظاهر فرش را کدر کند. واضح است که شوینده‌های باکیفیت‌تر معمولاً هزینه بالاتری نیز دارند و موضوع به طور مستقیم بر نرخ قالیشویی در سال ۱۴۰۰ تأثیر می‌گذارد.

هزینه قالیشویی برای خدمات تخصصی

در کنار خدمات عمومی که همه قالیشویی ها ارائه می‌دهند و برخی از قالیشویی ها نیز خدمات تخصصی برای مشتریان خود در نظر می‌گیرند. از مهم‌ترین خدمات می‌توان به ریشه زنی، شیرازه بافی رفوگری، ترمیم، پرزگیری و … اشاره کرد. معمولاً نرخ پایه خدمات تخصصی نیز توسط اتحادیه قالیشویی مشخص می‌شود و قالیشویان با در نظر گرفتن جزئیات خدمات هزینه کلی خدمات قالیشویی تخصصی را از مشتری دریافت می‌کنند و با سایر هزینه‌ها جمع می‌کنند. برای مثال اگر فرش نیاز به ترمیم داشته باشد ابتدا فرایند ترمیم فرش انجام می‌شود و سپس شستشو انجام می‌شود و هزینه ترمیم و شستشو با توجه به متراژ جنس فرش و همچنین شدت آسیب و نوع مواد شوینده تعیین می‌گردد.

قیمت شستن فرش در قالیشویی نوین

قالیشویی نوین یکی از معتبرترین و شناخته شده‌ترین قالیشویی‌های تهران است که برای شستن انواع فرش و قالی از تجهیزات پیشرفته و تمام اتوماتیک استفاده می‌کند. کلیه مراحل شستشوی فرش و قالی در قالیشویی نوین زیر نظر متخصصین و با استفاده از مواد شوینده درجه یک انجام می‌شود. این قالیشویی برای کاهش هزینه خدمات فرش و قالی‌ها شعب مختلفی در سراسر شهر و حومه تهران دارد. همچنین برای مشتریان آنلاین نیز تخفیف 20 درصدی در نظر گرفته است. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت‌ها و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت سفارش از قالیشویی نوین با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *