شرکت سئو چیست؟ چه وظایف و توانایی‌هایی دارد؟

شرکت سئو چیست؟

شرکت سئو چیست؟

وقتی صحبت از مدیریت سایت می‌شود، هیچ خط پایانی وجود ندارد. شما بعد از راه‌اندازی سایت احتمالا جشن می‌گیرید و منتظر موفقیت می‌مانید. اما احتمالا بعد از چند هفته از خود این سوال اساسی را می‌پرسید:

پس چرا سایت شما ترافیک و بازدید مناسب را ندارد؟

راه‌اندازی یک وبسایت تنها یکی از قدم‌هایی است که شما برای رسیدن به یک بیزینس موفق آنلاین به آن احتیاج دارید. همراهی یک شرکت بهینه‌سازی موتور جستجو و یا سئو به شما برای ادامه کار و رشد کسب و کار و درآمد به شما بسیار کمک خواهد کرد.
اما سوالی که در ادامه مطرح می‌شود این است که:

شرکت سئو چیست؟ متخصصان سئو چه کاری انجام می دهند؟ چگونه می‌توانید مورد مناسب را پیدا کنید؟

شرکت سئو چه کاری انجام می‌دهد؟

هر شرکت سئو منحصر به فرد است، اما این شرکت‌ها معمولا یک هدف مشابه دارند: کمک به رشد کسب و کار شما. در نهایت، کار یک شرکت سئو این است که از طریق استفاده از موتورهای جستجو بازید سایت شما، میزان تماس با شما، میزان خرید، میزان دیده شدن مطالب و یا اهداف دیگری که به دنبال هستید را بهبود ببخشند.

درست مثل زمانی که شما یک حسابدار استخدام می‌کنید تا هر هفته حساب و کتاب شما را مرتب و بهتر کند یا با یک شرکت خدماتی قرارداد می‌بندید تا برای نظافت شرکت به شما کمک کنند، مشارکت با یک شرکت سئو به این معنی است که شما با شرکتی در ارتباط هستید که هدف آن بهبود عملکرد شما در موتورهای جستجو است.

مزایای همکاری با یک شرکت سئو

اگر به فکر مشارکت با یک شرکت سئو هستید، احتمالا در مورد مزایایی همکاری با آنها چون: ترافیک وب سایت، آگهی‌ها و درآمد بیشتر و غیره فکر کرده‌اید. اگرچه این موارد مزایای اصلی و کلیدی هستند، اما کار با یک شرکت سئو مزایای محسوس دیگری نیز دارد.

سال‌ها کار بر روی موتورهای جستجو و راه‌اندازی کمپین‌های مختلف سئو در صنایع مختلف، شباهت‌های زیادی بین پایگاه مخاطبان این کمپین‌ها نشان داده‌است.

یک شرکت سئو چه سرویس‌هایی را باید ارائه دهد؟

دست‌بندی مواردی که یک شرکت سئو باید بر روی آنها کار کند، چندان آسان نیست.
هر شرکتی متفاوت عمل می‌کند و در راه‌اندازی کمپین‌ها به صورت منحصر به فرد عمل می‌کند، پس متغیرهای زیادی دراین کار دخیل هستند.

همانطور که پیش از این گفتیم بیشتر خدماتی که این شرکتها ارائه می‌دهند، مشابه هستند، بنابراین به صورت خلاصه چند مورد از کارهایی که یک شرکت سئو انجام می‌دهد را در ادامه بررسی می‌کنیم.

 

1- تحقیق و آنالیز سایت شما و بازار هدف

یک متخصص سئو در حال انجام دادن وظایف خود

• عملکرد وب سایت شما در حال حاضر چگونه است؟
• چه چیزی برای رقبا در صنعت شما به خوبی کار می‌کند؟
• مخاطبان مورد نظر شما برای جستجوی چه کلمات کلیدی را مورد هدف قرار می‌دهند؟
• با توجه به بودجه سئو شما، نتایج منطقی قابل انتظار چیست؟

 

2-  تغییرات سئویی on-page

• آیا عناوین صفحه و توضیحات متا بهینه شده‌اند؟
• آیا محتوای وب سایت شما روشن، مختصر و در جهت سئو است؟
• آیا با استفاده از زبان مناسب در مورد خدمات و ارزش افزوده خود صحبت می‌کنید؟
• آیا صفحات برای کلمات کلیدی و موضوعات مناسب بهینه شده‌اند؟

 

3- تغییرات سئویی off-page

• آیا وب سایت شما در سراسر وب دارای لینک‌ها و اشارات مناسب است؟
• آیا پیکربندی سرور شما به درستی کار می‌کند؟
• سرعت وب سایت شما چقدر است؟
• آیا وب سایت شما امن است و تجربه کاربری (UX) خوبی ارائه می دهد؟

شرکت سئو و لینک سازی

4- ارتباطات شفاف و به روزرسانی‌های مکرر

• هر چند وقت یکبار گزارش سئو می‌گیرید؟
• چه مواردی در گزارش‌های جستجوگرها گنجانده شده‌است؟
• اهداف کمپین مورد توافق شما چیست؟
• چگونه شرکت سئو شما مرتباً از تغییرات کسب و کار مطلع می‌شود؟

 

5- تولید محتوا و یا همکاری مستقیم با فردی که در حال تولید محتوا است

• فرصت‌های محتوای موجود برای سایت شما چیست؟
• چه نوع محتوایی برای بازار هدف شما بهتر کار می‌کند؟
• چگونه می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که محتوای تولید شده برای سئو مناسب است؟
• آیا محتوای وب سایت شما در راستای کال تو اکشن‎‌ها (کارهایی که از کاربر توقع دارید هنگام برخورد با سایت شما انجام دهند) است؟

 

6- آزمون و خطا و راه‌اندازی آزمایش‌ها

• چگونه می‌توانیم از داده‌ها برای تصمیم‌گیری استفاده کنیم؟
• چه مناطقی از سایت را می‌توانیم به صورت A / B تست آزمایش کنیم؟
• چه عبارات کلیدی اصلی بازدیدکنندگان را به اقدام سوق می‌دهد؟
• زمینه‌های فرصت جدید و فرصت‌های آینده‌نگر چیست؟

 

این شش حوزه نمای کلی از نقاط کانونی اصلی بسیاری از شرکتهای فعال در حوزه سئو و برخی از سوالات متداولی است که باید مرتباً با شرکت سئویی که با آنها کار می‌کنید مورد بححث قرار دهید.
شما همیشه می‌توانید میزان بازدید بیشتری داشته باشید و پتانسیل نرخ تبدیل (کانورژن) سایت خود را افزایش دهید.
یک شرکت سئو خوب فرآیند پیگیری بالایی خواهد داشت که به شما امکان می‌دهد دائماً آزمایش، تنظیم و تغییر اعمال کنید تا استراتژی کمپین و وب سایت خود را تغییر دهید.
تجربه نشان داده است که به طور متوسط، اکثر شرکت‌ها هر سه تا چهار سال یک بار وب سایت‌های خود را دوباره طراحی می‌کنند، بنابراین صفحات سایت خود را به عنوان یک سند زنده در نظر بگیرید.
الگوهای جستجو در صنعت شما دائماً در حال تغییر هستند و کمپین‌های سئو محور شما باید تا حد ممکن چابک عمل کنند. به دنبال یک شرکت سئو باشید که همانقدر که دنیا بیزینس و مشتریان شما در حال تغییراست پویا و به دنبال بهتر شدن باشد.

یک شرکت سئو چگونه کار می‌کند؟

فرض کنید که شما یک شرکت نقاشی ساختمان در تهران دارید و در این زمینه خدمات مختلفی ارائه می‌کنید. شما در طول روز درباره رنگ، براق‌کننده‌ها، کاغذ دیواری، چسب و این موارد صحبت می‌کنید.
شما می‌خواهید کسب و کارتان را رشد دهید و درآمد بیشتر کسب کنید. از مشتریان خود می‌شنوید که آنها خدمات رنگ و نقاشی که به دنبال آن هستند را از طریق گوگل پیدا می‌کنند.
اختصاص دادن زمان برای یادگیری، پیاده سازی و تنظیم یک کمپین سئو از صفر تا صد چیزی نیست که شما خود را درگیر آن کنید. بنابراین، شما یک شرکت معتبر در زمینه سئو برای کمک به مدیریت حضور وب‌سایت خود در موتورهای جستجو پیدا می‌کنید.
پس از چند ماه سایت شما در میان چند پیشنهاد اول گوگل هنگام جستجوی عبارت‌های چون «نقاشی در تهران»، «نقاشی و رنگ ساختمان»، «رنگ ساختمان تهران» قرار می‌گیرد. به لطف استفاده از خدمات سئو و بهینه‌سازی سایت حالا شما بیشتر از هر وقت دیگری مشتری دارید.
مشارکت با یک شرکت سئو با کیفیت به شما مهارت لازم را برای رشد بیشتر از طریق جستجوی خاص را می‌دهد. یکی از خوبی‌های کار با یک شرکت سئو این است که ترافیکی که از جستجوی ارگانیک (بدون نیاز به پرداخت پول به موتورهای جستجو) در گوگل ایجاد می‌شود منجر به تولید آگهی‌های بسیار با کیفیت می‌شود.

۳ نکته برای یافتن بهترین شرکت سئو

۱. به دنبال شرکت‌هایی باشید که سابقه خوبی داشته باشند: آژانس‌هایی که بتوانید نظرات مشتریان آنها را بخوانید، مطالعات موردی و بررسی‌های تأیید شده در سایت‌های شخص ثالث را در اختیار شما قرار دهند، دریچه‌ای را برای میزان موفقیت مشتریانشان به شما ارائه می‌دهند.

۲. به دنبال شرکت‌هایی با تجربه در صنعت خود باشید: آیا آنها قبلاً با وب‌سایت‌های مشابهی کار کرده‌اند؟ آنها چه نتایجی را توانستند بدست آورند؟ آیا آنها نسبت به اهداف خاص بیزینس شما و شاخص کلیدی عملکرد (KPI) صنعت شما آشنایی دارند؟
۳. به دنبال شرکت‌هایی باشید که با اهداف کمپین شما همسو باشند: در مورد اهداف تجاری خود برای کمپین سئو خود صریح و محکم باشید. این برای یک شرکت سئو خوب بسیار مفید است و آنها می‌توانند استراتژیای را طراحی کنند که شما را به آن اهداف برساند.

پیدا کردن یک شرکت سئویی که مناسب کسب و کار شما باشد، شاید کمی دشوار به نظر برسد اما وقتی همکاری با آنها را شروع کنید، به صورت چشمگیری می‌توانید شاهد تغییرات و پیشرفت‌ها باشید.
در این راه دقیق و شفاف باشید و خواسته‌هایتان را مطرح کنید تا شانس موفقیت‌تان را بالاتر ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *