بررسی کامل 11 مدل محبوب دستگیره‌ی هوشمند در سال 2020

دانستن اینکه خانه‌تان ایمن است، چه داخل خانه باشید و چه در خارج از خانه، برای هر صاحب‌خانه‌ای مهم است. امروزه به لطف فناوری‌های جدید، می‌توانید از خانواده، خانه و وسایل خود با دستگیره درب هوشمند یا دیجیتال محافظت کنید.
دستگیره‌های هوشمند درب نه تنها ایمن هستند بلکه استفاده از آنها نیز راحت است. برای مثال می‌توانید زمانی که از خانه خارج شدید، از طریق تلفن هوشمند یا حتی فقط با صدایتان درب خانه خود را باز کنید.

دستگیره هوشمند درب چیست؟

دستگیره‌ی درب هوشمند، دستگیره دیجیتال، قفل درب الکترونیکی، قفل درب هوشمند، دستگیره درب اثر انگشتی، دستگیره درب لمسی و قفل درب بدون کلید، همگی به یک معنا هستند و به تکنولوژی جدیدی که امروزه در منازل و اداراتی که دارای سیستم هوشمند هستند، اشاره می‌کنند.
دستگیره هوشمند درب، قفل درب مکانیکی و سنتی را به قفل‌های بدون نیاز به کلید تبدیل می‌کند. بیشتر قفل‌های هوشمند درب به WiFi خانه شما متصل می‌شوند و با استفاده از رمزی که از طریق صفحه‌ی لمسی روی آن وارد می‌کنید و یا از طریق اپلیکیشن موبایل مخصوص خود، می‌توانید درب را باز و بسته نمایید. برخی از دستگیره‌های هوشمند نیز یک برنامه تحت وب ارائه می‌دهند که به شما امکان می‌دهد از طریق کامپیوتر یا لپ تاپ خود، همه چیز را کنترل کنید. اکثر این برنامه‌ها به شما امکان می‌دهند که برای کنترل درب‌ها و دسترسی افراد مختلف به آنها، کاربران دائمی و موقت به برنامه اضافه کنید.

محبوب‌ترین مدل‌های دستگیره درب هوشمند
در اینجا نگاهی به انواع دستگیره دیجیتال می‌پردازیم که محبوب‌ترین مدل‌های موجود در بازار در سال 2020 هستند. بررسی این مدل‌ها می‌تواند به شما در خرید دستگیره دیجیتال کمک نماید.
1. Schlage Z-Wave

ویژگی‌های اصلی:
• برای کنترل صوتی با الکسا کار می‌کند. (هاب نیز مورد نیاز است اما دستگاه الکسا و هاب جداگانه فروخته می‌شوند)
• صفحه کلید لمسی صفحه و سیلندر قفل در قسمت بیرونی. دامنه ضخامت درب 1.37 تا 1.75 استاندارد است.
Schlage Z-Wave به دلیل صفحه کلید لمسی و طراحی ساده و براقش، گزینه‌ای عالی خرید دستگاه دیجیتال است. سایر ویژگی‌هایش عبارتند از:
• قفل سیلندر در قسمت بیرونی
• حداکثر 30 رمز قفل را ذخیره می‌کند
• زنگ هشدار توکار با سه تنظیم مختلف
فناوری Schlage Z-Wave به صاحبان خانه اجازه می‌دهد تا با موبایل هوشمند یا دسترسی به اینترنت، درب خود را قفل و باز کنند.

2. Schlage Sense Smart Deadbolt

ویژگی‌های اصلی:
• با برنامه Schlage Sense برای گوشی‌های هوشمند Android ، iPhone ، iPad ، iPod touch کار می‌کند.
• تضمین شده که روی تمام درب‌های استاندارد جای گیرد.
مشابه مدل Z-Wave ، این مدل دستگیره دیجیتال نیز از طراحی ساده و هوشمند همراه با سیستم کنترل صدا بهره می‌برد. اما برای استفاده از این ویژگی باید WiFi Schlage Sense و یک دستگاه الکسا را نیز خریداری کنید.
Schlage Sense همراه با یک اپلیکیشن موبایلی همراه است که در iOS و Android در دسترس است و به شما امکان می‌دهد تا رمزهای قفل را مدیریت کرده ، برنامه‌ها را تنظیم کرده و حتی سوابق استفاده از قفل را مشاهده کنید.
این مدل قفل درب الکترونیکی به راحتی نصب می‌شود و با باتری کار می‌کند، به این معنی که سیمکشی پیچیده‌ای وجود ندارد که در هنگام نصب نگران کننده باشد. همچنین برای اطمینان از امنیت خانه شما از رمزگذاری ایمن استفاده می‌کند.

3. August Smart Lock

ویژگی‌های اصلی:
• برای کنترل صوتی با الکسا کار می‌کند.
• با اتصال قفل هوشمند خود به الکسا می‌توانید درب خود را قفل کنید، قفل را باز کنید و یا وضعیت قفل را بررسی کنید. الکسا همچنین می تواند هنگامی که باتری قفل شما شما تمام می‌شود به شما تا بتوانید باتری را تعویض کنید.
قفل درب الکترونیکی آگوست طراحی منحصر به فردی دارد و برای افرادی که می‌خواهند از تلفن هوشمند خود به جای قفل درب مکانیکی استفاده کنند، بسیار مناسب است.
نصب Smart Lock در خانه برای هرکسی آسان است زیرا نیازی به سخت افزار خاصی ندارد. شما همچنین می‌توانید برای مهمانان خانه، کودکان یا هر کس دیگری که نیاز به دسترسی منظم یا موقت به خانه شما دارد کلیدهای مجازی ایجاد کنید.

4. Nest x Yale Lock

ویژگی‌های اصلی:
• روی این دستگیره درب هوشمند، صفحه کلید LED تعبیه شده است بنابراین می‌توانید درب ورودی خود را بدون کلید، قفل و باز کنید.
• صفحه کلید روی این دستگیره، برای تأیید پاسخ‌هایی که دریافت می‌کند مانند قفل کردن، باز کردن قفل یا روشن یا خاموش کردن حالت حریم خصوصی، صدای مخصوصی پخش می‌کند.
یکی دیگر از انواع دستگیره‌ دیجیتالی که بررسی میکنیم، مدل Nest X Yale Lock است. این مدل در سه رنگ موجود و با سیستم ضد سرقتی که دارد، از خانه شما محافظت می‌کند.
Nest X Yale جایگزین قفل مکانیکی فعلی شما می‌شود و در صورت کمبود باتری و در صورتی که کسی بخواهد آن را دستکاری کند به شما هشدار می‌دهد. همچنین مایر سایر مدل‌های ذکر شده می‌توانید با استفاده از صفحه کلید لمسی و اپلیکیشن موبایل آن، درب را قفل و باز کنید. همچنین به شما امکان می‌دهد تا رمزهای عبور منحصر به فردی را برای هرکسی که نیاز به دسترسی دارد ایجاد کنید.

5. Lockly Secure Pro

ویژگی‌های اصلی:
• اثر انگشت شما کلید شماست؛ با استفاده از حسگر پیشرفته اثر انگشتی سه بعدی، درب را باز کنید. برخلاف سایر قفل‌های هوشمند، Lockly فقط از سنسورهای اثر انگشت خازنی با کیفیت بالا استفاده می‌کند که اثر انگشت را بر خلاف سنسورهای نوری با ایمنی کمتر، به راحتی تشخیص می‌دهد و حداکثر 99 اثر انگشت منحصر به فرد را ذخیره می‌کند.
• صفحه کلید DIGITAL PEEK-PROOF: فناوری PIN Genie حدس زدن رمز عبور شخصی شما را (حتی اگر کسی آن را تماشا کند) هنگام وارد کردن آن، با بهم ریخته کردن مکان های شماره روی صفحه کلید امن و نور پس زمینه خاص، تقریباً غیرممکن می‌سازد.
دستگیره درب اثر انگشتیِ Lockly Secure Pro از بلوتوث و اثر انگشت شما برای امنیت خانه شما و ضد سرقت کردن آن استفاده می‌کند. این دستگیره هوشمند با استفاده از فناوری پیشرفته حسگر اثر انگشت سه بعدی درب شما را باز می‌کند که این حسگرها نسبت به حسگرهای نوری از امنیت بیشتری برخوردار هستند.
همچنین این فناوری از فناوری Pin Genie استفاده می کند ، به این معنی که صفحه کلید دیجیتال هر زمان که کسی به درب نزدیک می شود متفاوت به نظر می‌رسد؛ پس راهی برای سرقت پین کد شما وجود ندارد.
Lockly Secure Pro دارای هاب WiFi است و به شما امکان مدیریت تردد می‌دهد یعنی تقریباً از هرجای دنیا می‌توانید درب خود را قفل و باز کنید. همچنین دارای دو کلید فیزیکی نیز است.

6. Schlage Camelot

ویژگی‌های اصلی:
• ایجاد و حذف کدهای دسترسی برای دوستان و خانواده (حداکثر تا 19)
• ضمانت شده است که در درب‌های استاندارد جای می‌گیرد و متناسب با نیازهای امنیتی شما، قابل تنظیم است.
Schlage Camelot قفل هوشمند پر زرق و برقی نیست اما به طرز شگفت انگیزی با قیمت پایین‌تری نسبت به بسیاری دیگر از دستگیره‌های دیجیتال کار می‌کند.
آنچه ارائه می‌دهد روشی عالی برای خانواده، دوستان و سایر افراد است که بتوانند بدون استفاده از کلید، به خانه شما دسترسی پیدا کنند. Schlage Camelot ا ز یک صفحه کلید ساده برای قفل و باز کردن قفل درب استفاده می‌کند. نصب آن آسان است و در چندین رنگ مختلف ارائه می‌شود.
قفل درب Schlage Camelot تضمین شده تا درون تمام درب‌های استاندارد جای گیرد. حتی دو کد دسترسی از قبل برنامه ریزی شده دارد تا بتوانید بلافاصله از آن استفاده کنید. صاحبان خانه می‌توانند در مجموع 19 کد دسترسی منحصر به فرد برای این قفل تنظیم کنند.

7. Yale Assure Lock SL

ویژگی‌های اصلی:
• با استفاده از صفحه کلید لمسی به راحتی خانه خود را قفل و باز کنید یا از برنامه Key استفاده کنید. به این صورت هرگز نگران کلیدهای گمشده یا جاگذاشته شده نباشید.
• خانه خود را بپایید! به راحتی درب ورودی خود را از هر جا کنترل کنید. به Cloud Cam متصل شوید تا با کیفیت 1080 P HD، دید در شب و صدای دو طرفه، رفت و آمد افراد را زیر نظر داشته باشید.
اگر به دنبال خرید دستگیره دیجیتالی هستید که با استفاده از دوربین مخصوص به شما امکان دیدن خارج از درب منزل خود را نیز می‌دهد ، حتما Yale Assure Lock SL را بررسی کنید. با استفاده از تلفن هوشمند یا صفحه کلید لمسی درب شما قفل و باز می‌شود و دوربین Cloud Cam به شما امکان می دهد از هرجای دیگر، بیرونِ درب منزل خود را ببینید با کیفیت بالا ببینید.

8. August Smart Lock Pro

ویژگی‌های اصلی:
• برای کنترل صوتی با الکسا کار می‌کند.
• کافی است حرف بزنید تا درب خود را قفل کنید. به Alexa ، Siri یا Google Assistant بگویید تا August Smart Lock Pro شما را کنترل کند (نیاز به اتصال قفل به Wi-Fi است).
یکی دیگر از قفل‌های از برند آگوست هوم، مدل آگوست Smart Lock Pro است. مشابه نسخه استاندارد خود که قبلاً ذکر شد، Smart Lock Pro به Alexa ، Siri و Google Assistant متصل می شود تا دسترسی آسان و قفل و باز کردن قفل را با کنترل صدا امکان پذیر کند. نصب آن اسان است و برای نصب آن فقط به ده دقیقه زمان و یک پیچ گوشتی نیاز دارید.
همچنین از فناوری DoorSense استفاده می‌کند؛ به این معنا که قفل هوشمند به شما می‌گوید که درب شما بسته و قفل شده است یا خی،. به طور خودکار درب را پشت سر شما قفل می‌کند و وقتی به درب نزدیک می‌شوید نیز قفل را باز می‌کند.

9. Schlage Encode

ویژگی‌های اصلی:
• WiFi داخلی این قفل به شما این امکان را می‌دهد تا از هرجایی قفل را باز و بسته کنید، در حالی که به لوازم جانبی اضافی نیازی نیست. با برنامه Schlage Home یا برنامه Key by Amazon وصل شوید تا حداکثر 100 کد دسترسی برای دوستان و خانواده برای دسترسی مکرر، موقت یا دائمی ایجاد و مدیریت کنید.
• با الکسا کار می‌کند.
این دستگیره درب هوشمند دارای قفل دیجیتال با دستگیره PUSH/PULL و قابلیت قفل کردن و باز کردن درب از طریق WiFi ، همراه با صفحه کلید صفحه لمسی و دسترسی به کلید می‌باشد. این مدل همراه با زنگ هشدار داخلی است که نقض امنیت و همچنین باتری کم را احساس می‌کند. نصب آن فقط به یک پیچ گوشتی نیاز دارد و از فناوری منحصر به فرد موتور الکتریکی Snap-N-Stay برخوردار است.

10. Yale Real Living Assure

ویژگی‌ها:
برند Yale در بازار از قفل‌های هوشمند محبوب است و مدل Yale Real Living Assure نمونه آن است. این مدل علارقم ظاهر ساده‌ای که دارد، از فناوری Z-Wave برای ادغام با اکثر سیستم‌های اتوماسیون خانگی و سیستم‌های امنیتی بهره‌مند است.
دارای قفل مقاوم در برابر سرقت، صفحه کلید دکمه‌ای با نور پس زمینه و قابلیت افزودن یا حذف پین کدهای منحصر به فرد در صورت لزوم است. صاحبان خانه همچنین می‌توانند سوابق دسترسی قفل را مشاهده کنند و مانند بیشتر قفل‌های این لیست، قفل درب Real Living Assure به راحتی نصب می‌شود، استفاده از آن آسان است و در 5 رنگ مختلف ارائه می‌شود.

11. Kwikset Halo

ویژگی‌ها:
• Wi-Fi Enabled: قفل هوشمند Kwikset HALO یک قفل درب متصل به Wi-Fi است که مستقیماً به Wi-Fi و تلفن هوشمند شما برای داشتن یک خانه هوشمند امن متصل می‌شود که به هاب، پنل یا اشتراک خانه هوشمند شخص ثالثی نیاز ندارد.
• 250 رمز عبور منحصر به فرد: می‌توانید حداکثر 250 رمز کاربری منحصر به فرد برای دوستان، خانواده یا مهمانان ایجاد کنید که بتوانید آنها را غیرفعال کنید یا از برنامه Kwikset حذف کنید.
برند Kwikset یکی دیگر از سازندگان برجسته دستگیر در هوشمند است. مدل Kwikset Halo از فناوری قفل هوشمند WiFi برای استفاده با برنامه تلفن همراه خود بهره می برد. با استفاده از اپلیکیشن موبایلی مخصوص این قفل هوشمند، می‌توانید دسترسی‌های مختلفی را برای کدهای خاص تنظیم کنید، کدها را هر زمانی اضافه و حذف کنید، سوابق قفل را مشاهده کرده و هشدارهای مختلف را دریافت کنید.
صفحه کلید Halo از قابلیت قفل یک لمسی (one-touch locking) برخوردار است و برای استفاده آسان در شب دارای نور پس زمینه است.

نکات خرید دستگیره دیجیتال
هنگام جستجوی دستگیره دیجیتال مناسب برای خانه یا اداره، فاکتورهای مختلفی باید در نظر گرفته شود که در اینجا جزئیاتی که باید به آنها توجه کنید آورده شده است:
طراحی: وقتی صحبت از قفل درب شما می‌شود ، قطعاً نوع آن یک عامل تعیین کننده است. شما چیزی می‌خواهید که با ظاهر و احساس خانه شما مطابقت داشته باشد. بسیاری از دستگیره‌های هوشمند درب در لیست ما جنس‌های مختلفی مانند برنج، نقره، برنز و موارد دیگر دارند.
نوع قفل: قفل مناسب بستگی به درب فعلی شما دارد. آیا قفل درب به سبک اهرمی است؟ آیا محل دستگیره‌ی درب شما مخصوص قفل کلیدی است؟ دانستن این اطلاعات باعث کاهش قابل توجه دامنه‌ی جستجوی شما برای خرید دستگیره دیجیتال درب می‌شود. همه دستگیره‌های هوشمند درب بطور یکسان ساخته نشده‌اند. بد نیست بدانید که برخی از دستگیره‌های دیجیتال نیر با قفل و کارت (دستگیره دیجیتالی کارتی)، تشخیص چهره و اثر انگشت و کارت، باز و بسته می‌شوند(که در این لیست موجود نبود).
فناوری: همانطور که از لیست بالا مشاهده می‌کنید، فناوری استفاده شده در قفل‌های هوشمند متغیر هستند. برخی از طریق یک صفحه کلید ساده کار می‌کنند، در حالی که قفل‌های دیگر به شما امکان اتصال به سرویس‌های معروف مانند الکسا ، سیری ، دستیار Google و سایر فناوری‌ها مانند Z-Wave و بلوتوث را می‌دهد. اگر می‌خواهید قفل درب Wi-Fi دار داشته باشید، بررسی کنید که آیا قفل نیاز به خرید تجهیزات اضافی دارد یا خیر. همچنین اگر در حال حاضر سیستم هوشمند درون منزل خود اجرا می‌کنید باید دستگیره هوشمندی پیدا کنید که به همه دستگاه‌های خانه هوشمند شما متصل شود.
قیمت: یکی از نکات مهم دیگر در انتخاب قفل هوشمند، قیمت دستگیره دیجیتال هوشمند است. این موضوع با توجه به نوع و قابلیتهای انواع دستگیره دیجیتال، متغیر است.

خلاصه:
یافتن یک دستگیره درب هوشمند مناسب، بین سبک‌های مختلف و برندهای مربوط به فنآوری‌های بی سیم، سخت به نظر می‌رسد، اما امیدواریم که لیست فوق به شما کمک کند تا بهترین راه را برای هوشمندتر و راحت‌تر شدن قفل درب‌های خود پیدا کنید.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *