انتخاب بهترین قالیشویی در تهران

تصویری از یک قالیشویی در تهران

قالیشویی

انتظارات شما از یک قالیشویی خوب چیست؟ آیا از قیمت مصوب قالیشویی ها باخبرید؟ برای یافتن پاسخ خود در ادامه همراه ما باشید.
تهران به عنوان یک کلانشهر قاعدتا حجم وسیعی از نیازمندی‌های مختلف به خدمات گوناگون شهرنشینی را در خود جای داده است. یکی از انواع خدماتی که در طول سال پایتخت نشینان به آن نیازمند هستند؛ خدمات قالیشویی است. اما پیدا کردن یک قالیشویی خوب یکی از معضلات بزرگ تهرانی‌ها شده است. امروزه ما در مکان‌ها و فضاهای متفاوت، تبلیغات مختلفی را برای خدمات قالیشویی می‌بینیم. که هر کدام از این مجموعه‌ها ادعای بهترین بودن در میان رقیبان خود را دارند. اما واقعاً ویژگی‌های یک قالیشویی خوب چیست؟ شاید بتوان گفت پاسخ به این سوال مهم می‌تواند کلید راهنمای بسیاری از همشهریانمان در انتخاب یک قالیشویی خوب و معتبر باشد.

بخوانید: آیا قالیشویی فرش را خراب می کند؟

در نگاه کلی می‌توان بهترین قالیشویی تهران از نظر مردم را، کارخانه‌ای دانست که تعرفه‌های آن منصفانه و بر اساس نرخ اتحادیه باشد. همچنین پس از تحویل گرفتن فرش و قالی‌ها، علاوه بر شست و شوی تمیز آنها، قالی‌ها را سریع و بدون هیچ گونه آسیب دیدگی تحویل دهد.
اگر بنا باشد بهترین قالیشویی را انتخاب کنید بهتراست چند نکته مهم را در این انتخاب لحاظ نمایید.

نکات مهمی ‌که باید هنگام انتخاب قالیشویی به آن دقت کنید:

با نگاهی به تاریخچه فرهنگ ایران از گذشته تا به امروز خواهیم یافت که از دیرباز ایرانیان علاقه بسیاری به استفاده از صنایع دستی در زندگی‌شان داشته‌اند. یکی از انواع این صنایع دستی را می‌توان فرش و قالی دانست. این علاقه و میل باطنی نسل به نسل در ایرانیان منتقل شده است. به شکلی که امروزه همچنان بسیاری از خانواده‌های ایرانی ترجیح می‌دهند از فرش و قالی دستباف نه به عنوان زیرانداز، بلکه به شکل یک کالای زینتی و سرمایه‌ای در منزل خود استفاده کنند. اما چندی است که به دلیل تنوع سلیقه‌ای گوناگون در افراد، تکنیک‌های قالی‌بافی با عجین شدن علم و تکنولوژی، توانسته سبب به وجود آمدن کارخانجات تولید فرش‌های ماشینی شود. این فرش و قالی‌ها در رنگ بندی‌ها و سایزهای مختلف تولید شده که در بافت آنها از تکنولوژی‌های روز دنیا استفاده می‌شود. گفتنی است که بسیاری از این فرش‌ها در نوع خود بسیار اعلا و زیبا هستند.
بنابراین باید این مورد را در نظر بگیریم که همه این اتفاقات اهمیت نیاز جامعه به شستشوی فرش را پر رنگ‌تر می‌نماید. امروزه کارخانه‌های قالیشویی مختلفی براساس همین نیاز راه‌اندازی شده‌اند. البته باید گفت با توجه به قیمت‌های بالای برخی از انواع فرش‌ها مانند فرش دستباف و اقلام مختلفی ‌از فرش‌های ماشینی، انتخاب یک قالیشویی خوب اهمیت بسیار زیادی دارد.

اما برای انتخاب یک قالیشویی خوب و معتبر ملاک‌هایی وجود دارد که همشهریان عزیز ما می‌توانند با توجه به آنها یک قالیشویی با کیفیت را انتخاب کنند.

• حتما قبل از انتخاب کارخانه قالیشویی از مجاز بودن آن اطمینان حاصل کنید. به این منظور می‌توانید لیست قالیشویی‌های مجاز تهران را از سایت اتحادیه قالیشویان دریافت کنید.

• اگر قالیشویی مورد نظرتان دارای سایت معتبر است حتماً نظر کاربران را مطالعه کنید.

• کارخانجات قالیشویی معتبر معمولاً با پرسنل ماهر و حرفه‌ای همکاری می‌کنند. از این رو لازم نیست هنگام تحویل فرش مواردی مانند مراقبت از آسیب دیدگی و شستشوی متناسب با نوع فرش و… را به آنها گوشزد نمایید.

• تمامی‌ خودروهای حمل نقل قالیشویی‌ها داری آرم و برچسب مربوط به همان کارخانه هستند. لذا در هنگام تحویل فرش‌ها علاوه بر چک کردن کارت شناسایی پرسنل قالیشویی دقت کنید که خودروی مزبور مربوط به قالیشویی انتخابی شما است.

• حتما هنگام تحویل قالی و فرش از پرسنل قالیشویی فاکتور معتبری که دارای سر برگ، کد مجوز اتحادیه، آدرس و شماره تلفن قالیشویی موردنظرتان است، دریافت کنید.
به غیر از موارد ذکر شده در بالا قدمت و سابقه کاری یک کارخانه قالیشویی می‌تواند ملاکی برای اعتبار سنجی آن کارخانه از نظر مشتریان باشد.

بهترین خدمات قالیشویی در تهران

مشتری مداری ملاکی مهم دراعتبار قالیشویی

یکی از ملاک‌های مهم برای سنجش درجه اعتبار یک قالیشویی، مشتری مداری آن کارخانه است. یک قالیشویی خوب باید دارای واحد امور مشتریان باشد و از طریق روش‌های ارتباطی مختلف مانند تلفن، سامانه پیامکی، وب سایت، شبکه‌های اجتماعی و یا به طریق مکتوب با مشتریان خود در ارتباط باشد. تامین نظرات مشتریان یکی از مهمترین فعالیت‌های تاثیرگذار در حصول اهداف یک بنگاه اقتصادی می‌باشد. این امر در کارخانه‌های قالیشویی لازمه ارائه خدمات مطلوب و با کیفیت است. این کار به مدیران و موسسین قالیشویی ها کمک می‌کند تا بتوانند خدمات خود را ارتقاء ببخشد.
از این رو ضروری است تا همشهریان عزیز قبل از انتخاب قالیشویی از نظرات مشتریان قبلی آن کارخانه آگاهی پیدا کنند. گاهی اوقات بررسی همین نظرات در انتخاب درست یک قالیشویی خوب بسیار کمک کننده است. بدیهی است که بسیاری از این دفاتر قالیشویی ارتباط کاری مستقیم با کارخانه مورد نظر را ندارند و تعداد محدودی از این مراکز وجود دارند که به عنوان دفتر اصلی کارخانه و با مسئولیت های همان مجموعه به فعالیت مشغول هستند. مابقی این دفاتر تنها به عنوان واسطه بین مشتری و کارخانه قالیشویی عمل کرده و وظیفه حمل و نقل و گرفتن سفارش از مشتری را به عهده دارند.
بنابراین در انتخاب یک قالیشویی جزئی ترین موارد را بررسی نمایید؛ تا تجربه شیرینی از این انتخاب در ذهنتان باقی بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *