استخدام پرستار کودک

پرستار کودک در منزل

استخدام پرستار کودک و تجربه اولین تنهایی او با فرزند دلبندتان برای بسیاری از والدین دغدغه خاطر ایجاد می‌کند. امیدواریم مطالعه این مقاله موجبات آرامش روانی شما را فراهم کند.

پرستار کودک در منزل

یک پرستار کودک خوب قطعا موهبت ارزشمندی برای والدین است. هر چند خانواده‌ها اوقاتی را که در کنار فرزندان خود هستند مغتنم می‌دانند؛ اما برای والدین مهم است که در زندگی خود، برخی اوقات روابط اجتماعی را بدون کودک داشته باشند.

از سویی زمان‌هایی وجود دارد که مادربزرگ‌ها، خاله‌ها یا اقوام مورد اعتماد خانواده برای کمک و نگهداری از کودک در دسترس نیستند. این درست زمانی است که والدین نیازمند استخدام پرستار کودک هستند.
یقینا برای والدین یافتن شخصی که فرزند را با او بسپارند و خانه را ترک کنند؛ بسیار دشوار است. از این رو انتخاب پرستار کودک می‌تواند یک کار بسیار دلهره‌آور باشد.

در این انتخاب عوامل بسیاری وجود دارند که باید مورد توجه قرار گیرند. بخاطر داشته باشید که شاید اگر خانواده‌ای پرستار کودک خوبی داشته باشد؛ ممکن است تمایلی به معرفی او نداشته باشد و یا در شرح توصیفی از عملکرد او منصافه عمل نکند.

استخدام پرستار کودک

از این رو لازم است برای استخدام پرستار کودک تحقیقات گسترده‌‌ای انجام دهید و این جستجو را به زمان کم و عجله‌ای موکول نکنید. شاید کمک گرفتن از خدمات پرستاری از کودک در منزل در ابتدا نوعی خودخواهی به نظر برسد؛ اما به روزی فکر کنید که هر دوی شما مجبور باشید فعالیتی در بیرون از خانه بدون حضور کودک داشته باشید و کسانی که قبلا مسئولیت پرستاری کودک را قبول می‌کرده‌اند؛
در حال حاضر بنا بر دلایلی قادر به قبول این مسئولیت نباشند. قطعا این شرایط شما را مستاصل خواهد کرد. به این جهت استخدام پرستار کودک برای بسیاری از خانواده‌ها یک اتفاق خوشایند در روند گذران زندگی محسوب می‌شود.

چنانچه در این انتخاب نگران مبحث مادی آن هستید؛ بد نیست در جریان باشید قیمت پرستار کودک بنا بر شرایط مورد نظر شما می‌تواند تغییر کند و بر اساس احتیاج و بودجه شما این نیاز برطرف شود.

روند اعتماد کردن به استخدام پرستار کودک

طبق تجربه معمولا مشکلاتی که با پرستار کودک پیش می‌آید به دلیل عدم اعتماد زود هنگام والدین به او است. برای بهبود این روند و کوتاه شدن زمان آن لازم است در ابتدا خواسته‌ها و نیازهای خود را به صورت شفاف با مرکز ارائه دهنده خدمات پرستاری در منزل سپید گستر بیان کنید.

در این مشاوره بهتر است در مورد کارهای روزمره و انتظارات خود از پرستار کودک شفاف باشید. قطعا مرکز انتخابی شما در صورت حرفه‌ای بودن بهترین پرستار کودک را با توجه به نیاز و شرایط شما معرفی خواهد کرد.
از سوی دیگر برای آشنایی بیشتر با پرستار کودک خود و در صورت عدم عجله برای به خدمت گرفتن او، سعی کنید چند جلسه نشست دوستانه‌ای را با حضور کودک خود در این ملاقات داشته باشید.

بعد از این انتخاب سعی کنید اشیاء یا اسباب بازی‌های مورد علاقه فرزند دلبندتان را به پرستار کودک معرفی کنید. اطمینان حاصل کنید که به پرستار کودک نحوه استفاده از تلفن، تلویزیون و علاقه‌مندی‌های کودک را نشان داده‌اید.

شرایط استخدام پرستار کودک

این مساله را باور داشته باشید که یک پرستار کودک باتجربه می‌تواند به راحتی بسیاری از مشکلات پیش آمده در روند نگهداری کودک را دور بزند. توجه داشته باشید که اگر چالش‌ها در روند استخدام پرستار کودک به حداقل برسد؛ قطعا تحمل شرایط برای شما و فرزند عزیزتان آسان‌تر خواهد بود.

اولین تجربه تنها گذاشتن کودک با پرستار کودک چگونه است؟

در هنگام استخدام پرستار کودک و در اولین تجربه تنها گذاشتن فرزندتان با او برای اولین بار، به احتمال زیاد در هنگام خداحافظی کودک گریه خواهد کرد؛ اما زیاد نگران نباشید. قطعا به زودی یک پرستار کودک حرفه‌ای و با تجربه این قطرات اشک را تبدیل به لبخند می‌کند. سعی کنید به مهارت او در این مراقبت و نگهداری اطمینان کنید و به سرعت در روند اعتماد کردن به او اختلال ایجاد نکنید..

برای استخدام پرستار کودک برای اولین بار رعایت کردن این نکات مهم ضروری است. سعی کنید به احساسات خود غلبه کنید و به عقب بر نگردید تا سختی اولین تجربه اعتماد کردن کودک به پرستار جدیدش، به سرعت از بین برود.
او به زودی درک خواهد کرد که وارد یک زندگی اجتماعی جدید با پرستار خود شده است. برای حفظ روحیه خود، اعتماد کنید که جای کودک کوچک شما در دستان پرستار کودک امن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *